Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 10.05.2024, 01:23

заклад загальної середньої освіти Лобачівський ліцей Берестечківської міської ради Волинської області

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні новини [0]
Мої статті [189]
Олімпіади та конкурси [29]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 146
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу





Шкільне життя

Головна » Статті » Мої статті

Безпечна поведінка в цифровому просторі

Діти мають право отримувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників. Залучення батьків до освітнього процесу, налагодження ефективних партнерських відносин сприятиме не лише ефективному досягненню результатів навчання, а й формуванню безпечного освітнього та родинного середовища для дитини.

Комунікація у віртуальному просторі має свої особливості. Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, безконтрольне та        безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччям дітей.

Шановні батьки з метою формування навичків безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі важливо щоб ви розмовляючи з дитиною зосередити увагу на  безпеці в Інтернеті та допомагали розвивати критичне мислення, вчили робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати. Проста заборона використання ґаджетів може призвести до втрати довіри дитини до дорослого та приховування нею своїх захоплень. Найперше варто говорити, пояснювати, формувати культуру використання Інтернету в повсякденному житті; встановлювати часові межі користування ґаджетами, щоб балансувати час, проведений в режимі онлайн та флайн; контролювали додатки, ігри, веб-сайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини; встановлювали на ґаджети дитини батьківський контроль.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі, варто одразу звернутись до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України за посиланням (цілодобово) (див.: Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів).

Також ви можете отримати більше інформації з питань безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі у класних керівників, педагогів школи, практичного психолога.

Категорія: Мої статті | Додав: Зірка (17.03.2021)
Переглядів: 194 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:


























ЗОШ І - ІІІ ст. с. Лобачівка
Конструктор сайтів - uCoz